hash
Uživatel: nepřihlášen
Vyhlášení ceny Milana Chába
téma
V prostorách Rezidence Primátora na Mariánském náměstí se včera uskutečnil kouzelný slavnostní večer, jehož zlatým hřebem bylo vyhlášení Ceny Milana Chába.

Cenu Milana Cháby vyhlašuje a pořádá několik občanských sdružení, včele s organizací KVIP a sdružením Rytmus, které organizuje mimo jiné i cenu Zaměstnavatel roku za účasti Evropské unie (ESF) a mnohé jiné aktivity. Jedná se o ocenění pro konkrétní lidi za jejich konkrétní činy pro konkrétní znevýhodněné, nebo dokonce hendikepované lidi - především děti. Integrace zdravotně hendikepovaných dětí do společnosti - počínaje docházením do běžné třídy v běžné škole a pokračuje třeba výukou a osvojováním sociálních dovedností, je nesmírně záslužná, ale zároveň i namáhavá činnost. Vyžaduje to ohromnou objetavost, empatii a oddanost své práci. A také překonání strachu.


Také v letošním roce se tato cena udělila. Z více než 500 nominací z celé republiky, bylo postupně vybráno 150 jakýchsi semifinalistů a z nich pak ocenění finalisté. Na třech pomyslně prvních místech skončily tři ženy, které se starají o postižené děti. Učitelka základní školy, která se věnuje integrovanému žáku své třídy; pracovnice ústavu sociální péče a na ´prvním místě dáma, která si osvojila postiženou holčičku a dala jí mnohem víc, než jen domov.


K této příležitosti Michal Rada oslovený zástupci médií i zmíněných organizací říká:


"Já jsem rád za každou takovouto aktivitu, protože se tím ukazuje, že ceny podobného typu by se neměly dávat jenom celým organizacím, ale i konkrétním lidem za práci pro konkrétní klienty. Sdružení Rytmus a jeho práci samozřejmě znám, s paní doktorkou Vondráčkovou jsme již v minulosti spolupracovali a věřím, že i tahle cena a její medializace a pozornost veřejnosti, bude inspirací pro ostatní a popudem ke změně postoje společnosti vůči hendikepovaným."


Kromě předání ocenění a mnoha krásných slov z úst různých zástupců organizací, si účastníci vyslechli také krásné operní árie a nakonec samozřejmě drobné občerstvení. To byl asi nejdůležitější bod pro přítomné děti, mezi něž patřila išestiletá Esterka, která zcela nezakrytě prohlásila, že kromě dobrot k dispozici ji asi nejvíc zaujala dlouhá chodba do zadních prostor rezidence (více ve fotogalerii).


Více informací o soutěži a dalších aktivitách získáte třeba na stránkách sdružení Rytmus.


Fotogalerie Slavnostní předání ceny Milana Cháby


Autor: Michal RadaSt 22.11.2006 12:02
Odkazy v textu:
http://www.rytmus.org/
http://www.michalrada.estranky.cz/fotoalbum/akce-a-udalosti/20061121_predanicenymilanachaby
Zpět na úvodní stranu
favicon Linuxsoft.cz
»3D rastrový obrázek v GIMPU
»Perl 5.24.0 a vše okolo
»LinuxDays: letos zase o kus větší
»Perl 5.22.0 a vše okolo
»LinuxDays 2014: desktop, server, vývoj a dobré kafe
»C++ a garbage collector
favicon Root.cz
favicon LUPA.cz
favicon reboot.cz
favicon iDNES
»Trump ohlásil nové sankce proti KLDR, zapojit se má i Čína
»V Izraeli čím dál častěji útočí vlci. Jdou hlavně po malých dětech
»Hurikán Maria má osmnáct obětí, dorazil k Dominikánské republice
»Podnikatel nabízí ženám v Rakousku proplacení pokuty za nošení burky
»Britské pohostinství v krizi. Kvůli brexitu zažívá odliv pracovní síly
»Ve Vagonu začala sláva mnoha kapel. Dnes na místě klubu jezdí autobusy
favicon Žive.cz
favicon Měšec.cz

Systém byl vytvořen firmou Blackmouse. Znaková sada stránek UTF-8.