hash
Uživatel: nepřihlášen
Češi budou sami dobývat vesmír
téma
Dva čeští giganti v průmyslu ŠKODA AUTO a.s. a TESLA a.s. uzavřely pod dohledem ministerstev průmyslu a obchodu, vnitra a životního prostředí dohodu na vznik samostatného českého vesmírného programu.

Ing. Martin Říman, ministr průmyslu a obchodu k tomuto dodává: "Již brzy se dočkáme vlastních českých krůčků, které budou konkurovat americkému vesmírnému programu." Podle dosavadní studie by mohla mít Česká Republika vlastní kosmický koráb schopný doletu na Mars již v roce 2030.


Stát by tento projekt mělo stát přibližně 30 miliard ročně, dalších 170 miliard bude přispívat Evropská Unie. Do projektu by měla být podle všeho zapojena i evropská vesmírná agentura European Space Agency, která vedle dalších 50 miliard ročně bude získávat zakázky i dostatek profesionálních evropanů tomuto projektu.


Čeští astrologové si tento projekt velmi chválí a jsou rádi, že naše vláda se k tomuto již dlouhou dobu připravovanému záměru kladně postavila. Největšími zastánci tohoto projektu jsou komunisté, kteří to vidí jako správný tah proti americkému imperialismu. Objevují se správy, že tento projekt je opravdovým důvodem, pro stavbu amerického radaru na území české republiky. Zástupci projektu, však tuto informaci s úsměvem popírají, neboť Američané prý nemají takové technologie, kterými by dokázali skenovat laboratoře umístěné více jak 100 km od radaru a více jak 5 km v zemi, kde mají laboratoře vzniknout. Přesné umístění je však utajované.


Nezbývá než popřát novému českému projektu hodně zdaru a úspěšné dobývání nejen planety Mars. Zároveň bych Vás však chtěl upozornit na datum vydání tohoto článku i kategorii, ve které se nachází :)

Autor: Ondřej TůmaNe 1.04.2007 03:06
Odkazy v textu:
http://www.skoda-auto.com/cze/
http://www.tesla.cz/cs/
Zpět na úvodní stranu
favicon Linuxsoft.cz
»3D rastrový obrázek v GIMPU
»Perl 5.24.0 a vše okolo
»LinuxDays: letos zase o kus větší
»Perl 5.22.0 a vše okolo
»LinuxDays 2014: desktop, server, vývoj a dobré kafe
»C++ a garbage collector
favicon Root.cz
favicon LUPA.cz
favicon reboot.cz
favicon iDNES
»Trump ohlásil nové sankce proti KLDR, zapojit se má i Čína
»V Izraeli čím dál častěji útočí vlci. Jdou hlavně po malých dětech
»Hurikán Maria má osmnáct obětí, dorazil k Dominikánské republice
»Podnikatel nabízí ženám v Rakousku proplacení pokuty za nošení burky
»Britské pohostinství v krizi. Kvůli brexitu zažívá odliv pracovní síly
»Ve Vagonu začala sláva mnoha kapel. Dnes na místě klubu jezdí autobusy
favicon Žive.cz
favicon Měšec.cz

Systém byl vytvořen firmou Blackmouse. Znaková sada stránek UTF-8.