hash
Uživatel: nepřihlášen
Upozornění na nejasnosti kolem formátu Microsoft Office Open XML Format
téma
Považujeme za velice důležité, aby společnost Microsoft otevřela své formáty, nicméně rádi bychom upozornili na některé skutečnosti, které se týkají právě ,,otevření” formátů pro kancelářskou sadu MS Office (MS Open XML).
OSS Alliance je nezisková organizace, která vznikla při FJFI ČVUT a pod záštitou Ministerstva informatiky ČR. Jde o nezávislou organizaci, která se zabývá možnostmi rozvoje Open Source a svobodného software především ve veřejné správě a školství. Prosazuje také využívání otevřených formátů v těchto oblastech.

Upozorňujeme na nejasnosti kolem nových formátů MS Open XML. Společnost Microsoft přichází s oznámením nových formátů ve chvíli, kdy již existuje formát Open Document, který se stal otevřeným standardem schváleným mezinárodní organizací OASIS a který nyní prochází procesem standardizace jako ISO norma. Společnost Microsoft svým formátem nepřináší žádná významná technická vylepšení, nejasné jsou také otázky vztahující se k probloematice patentů tohoto formátu a podmínky jeho využití v dalších softwarových produktech, včetně Open Source a svobodném softwaru. Již nyní existuje formát, který je otevřený, nemá žádná patentová omezení, jsou jasné jeho podmínky pro používání v dalších produktech, je schválen jako mezinárodní otevřený standard a nyní se čeká na jeho schvální jako ISO normy. Aktivitu společnosti Microsoft považujeme pouze za snahu něčím se odlišovat.

Pokud Microsoft otevírá budoucnost svých nových ,,otevřených” formátů, měl by umožnit ostatním organizacím tento formát ve všech aplikacích (včetně Open Source a svobodného softwaru) používat. Nyní doporučujeme složkám veřejné správy zvážit nasazování formátu MS Open XML a orientovat se spíše na formát ODF.
Autor: fmolcanČt 9.02.2006 15:36
Zpět na úvodní stranu
favicon Linuxsoft.cz
»3D rastrový obrázek v GIMPU
»Perl 5.24.0 a vše okolo
»LinuxDays: letos zase o kus větší
»Perl 5.22.0 a vše okolo
»LinuxDays 2014: desktop, server, vývoj a dobré kafe
»C++ a garbage collector
favicon Root.cz
favicon LUPA.cz
favicon reboot.cz
favicon iDNES
»Trump ohlásil nové sankce proti KLDR, zapojit se má i Čína
»V Izraeli čím dál častěji útočí vlci. Jdou hlavně po malých dětech
»Hurikán Maria má osmnáct obětí, dorazil k Dominikánské republice
»Podnikatel nabízí ženám v Rakousku proplacení pokuty za nošení burky
»Britské pohostinství v krizi. Kvůli brexitu zažívá odliv pracovní síly
»Ve Vagonu začala sláva mnoha kapel. Dnes na místě klubu jezdí autobusy
favicon Žive.cz
favicon Měšec.cz

Systém byl vytvořen firmou Blackmouse. Znaková sada stránek UTF-8.