hash
Uživatel: nepřihlášen
Účastníci vývojového programu Skype Developer Program slaví první výroč
téma
Na programu se podílelo 3.500 lidí * Bylo vyvinuto více než 300 softwarových aplikací a 100 certifikovaných hardwarových Skype produktů pro uživatelské rozhraní Skype API

Las Vegas (USA) 13. června (PROTEXT/Businesswire) - Společnost Skype, globální společnost pro internetovou komunikaci, dnes slaví první výročí zavedení vývojového programu Skype Developers Program. Během tohoto roku se na vývoji programu podílelo více než 3.500 lidí z celého světa. Ti vyvinuli aplikace, které lze využívat spolu s programem Skype.

Program byl navržen tak, aby podpořil vývoj aplikací pro uživatelské rozhraní Skype Application Protocol Interface (API) a přinesl stovky produktů. Tato iniciativa pomohla k rozvoji prostředí programu Skype, rozšířila nabídku produktů a pomohla zjistit, o co mají zákazníci zájem. Kromě toho se otevřely tvůrcům nové cesty, jak díky své vášni získat atraktivní zdroj příjmů.

Uživatelské rozhraní Skype API funguje s operačními systémy Windows, Mac OS X a Linux. Zdarma ho může využívat každý. Skype API bylo vyvinuto pro privátní i komerční aplikace. V minulém roce vzniklo díky programu více než tři stovky aplikací a více než 100 certifikovaných hardwarových produktů.

V nadcházejícím roce se společnost Skype zaměří na další rozvoj programu, kdy bude podporovat tvůrce zejména na severoamerickém kontinentu.

Společnost Skype sází na úzkou spolupráci s autory, aby mohla přinášet moderní integrace s programem Skype. V následujícím roce bude společnost Skype podporovat ještě hlubší integraci. Společnost Skype se soustředí zvláště na:

  • Nové uživatelské rozhraní API, jako jsou krátké textové zprávy SMS, hlasový přístup (voice access), předání hovorů (call transfer), moduly plug-in, COM4Web a Skypecasts
  • Přístup 100 milionů uživatelů k aplikacím, které vyvinuly třetí strany, přístup ke zkušebním verzím a prodejní dostupnost softwarových produktů Skype
  • Užší integraci s programem Skype prostřednictvím uživatelského rozhraní s rámcem plug-in

"Program Skype Developers Program byl velmi úspěšný, a přinesl některé skvělé nápady, které naši zákazníci jistě ocení," řekl Lenn Pryor, vedoucí programu Skype Developers Program. V současné době používá program Skype více než 100 milionů registrovaných uživatelů a tak může být práce na programu velmi zajímavá i z finanční stránky."

Společnost Skype nabízí pro účastníky vývojového programu množství nástrojů a zdrojů, jako jsou například:

  • Rozhraní Skype API, díky němuž mohou vytvářet aplikace, a přinášet je rychle na trh. Jde například o řízený kódový wrapper pro COM a ActiveX, díky němuž mohou tvůrci snadno a rychle zavádět Skype aplikace.
  • Stránky Developer Zone Web, kde mají autoři přístup k nástrojům, příkladům technické dokumentace, tiskovým sdělením, technické podpoře apod.
  • Diskuzní fórum pro členy, které umožňuje online diskuze s dalšími tvůrci a účastníky programu.

Certifikační program pro ověřování produktů, aby bylo zajištěno, že přinesou zákazníkům optimální zážitek, pokud ho budou používat spolu s programem Skype. Ten, kdo se stane certifikovaným partnerem společnosti Skype má lepší možnosti zaměřit se na cílové skupiny na trhu a poskytuje společnostem dobré spojení se značkou Skype.

Mezi účastníky programu Skype Developers Program pro vývoj programových aplikací je celá řada jednotlivců, obchodníků i poskytovatelů služeb, stejně jako nezávislých, komerčních a dalších prodejců zábavného softwaru. Členové vytvářejí širokou škálu řešení a produktů.

Příklady:

Společnost Tellme - poskytovatel internetových hlasových služeb, vyvinula první zákaznické hlasové aplikace za použití IP infrastruktury jak pro transport pomocí programu Skype a obsahu (VoiceXML) řízené programem Tellme. Aplikace, které fungují v síti společnosti Tellme naleznete na internetových stránkách Skype Developer Zone na adrese http://share.skype.com/directory/voice_services/.

Společnost Salesforce.com (burzovní index NYSE:CRM), jednička v oblasti obchodu a technologie v obchodních službách na vyžádání, vytvořila integraci Skype-Salesforce, která je zdarma a umožňuje více než 250 aplikací na platformě AppExchange. Zákazníci mají možnost začlenit a zavést program Skype spolu s velkým množstvím aplikací na vyžádání prostřednictvím platformy AppExchange do existující implementace Salesforce. AppExchange naleznete na internetové adrese www.appexchange.com.

Společnost Vapps - světový poskytovatel VoIP řešení pro konferenční hovory, nedávno oznámila, že se bude snažit poskytovat bezplatné a neomezené konferenční hovory až pro 500 účastníků pro všech 100 milionů registrovaných uživatelů prostřednictvím domény Highspeedconferencing.com.

O vývojovém programu Skype Developer Program

V polovině roku 2005 byl založen program Skype Developers Program, jehož úkolem bylo poskytnout tvůrcům z třetích stran přístup k rozhraní API a umožnit jim vytvářet vlastní aplikace pro program Skype. Uživatelské rozhraní Skype API funguje s operačními systémy Windows, Mac OS X a Linux, může ho zdarma využívat každý a bylo vyvinuto pro privátní i komerční aplikace. V prvním čtvrtletí 2006 bylo v celém světě asi 3.500 účastníků tohoto programu, kteří vytvořili více než 300 softwarových aplikací. Tito tvůrci vytvářejí novou generaci moderních řešení od třetích stran, které by měly ještě více umocnit zážitky zákazníků s používáním programu Skype.

O společnosti Skype

Skype je nejrychleji se rozvíjející služba pro internetovou komunikaci na světě, díky níž mohou lidé kdekoli na světě zdarma uskutečňovat časově neomezené telefonní hovory, pokud používají programy od společnosti Skype. Program Skype je dostupný ve 27 jazykových mutacích a používá se téměř ve všech zemích světa. Tržby programu Skype plynou zejména z prvotřídní nabídky služeb, jako je přijímání i odesílání hovorů z i na pevné a mobilní sítě, hlasová schránka (voicemail), přesměrování hovorů (call forwarding) a perzonalizace včetně vyzvánění a avatarů ( virtuální reprezentace uživatele ve virtuálním světě). Skype rovněž spolupracuje se stále rostoucí sítí dodavatelů hardwaru a softwaru.

Společnost Skype je dceřinou společností eBay (burzovní index NASDAQ:EBAY). Více informací naleznete na internetové adrese http://skype.com.

Skype není náhradou klasických telefonních služeb a nemůže být používán pro tísňová volání. V celé kampani podporující právě toto komunikační rozhraní se však tato skutečnost prakticky nikde nevyskytuje. V ČR je dokonce poměrně razantní kampaň proti službám Českého telecomu a právě ve prospěch této technologie. Existuje však i řada takzvaných "hybrydních programů", které umožňují spojit tyto komunikační technologie s klasickým telefonem.

Autor: Michal RadaČt 15.06.2006 13:04
Odkazy v textu:
http://share.skype.com/directory/voice_services/
http://www.appexchange.com
http://skype.com
Zpět na úvodní stranu
favicon Linuxsoft.cz
»3D rastrový obrázek v GIMPU
»Perl 5.24.0 a vše okolo
»LinuxDays: letos zase o kus větší
»Perl 5.22.0 a vše okolo
»LinuxDays 2014: desktop, server, vývoj a dobré kafe
»C++ a garbage collector
favicon Root.cz
favicon LUPA.cz
favicon reboot.cz
favicon iDNES
»Trump ohlásil nové sankce proti KLDR, zapojit se má i Čína
»V Izraeli čím dál častěji útočí vlci. Jdou hlavně po malých dětech
»Hurikán Maria má osmnáct obětí, dorazil k Dominikánské republice
»Podnikatel nabízí ženám v Rakousku proplacení pokuty za nošení burky
»Britské pohostinství v krizi. Kvůli brexitu zažívá odliv pracovní síly
»Ve Vagonu začala sláva mnoha kapel. Dnes na místě klubu jezdí autobusy
favicon Žive.cz
favicon Měšec.cz

Systém byl vytvořen firmou Blackmouse. Znaková sada stránek UTF-8.